Kuru Tip Toz Toplama Sistemi

Alfatechnic Kumlama Filtrasyon sistemleri, kumlama proseslerinde hem işletmenin verimli çalışabilmesi için hem de çevre bakanlığının ön gördüğü kurallara uygundur. Kumlama yüksek basınç ihva eden bir operasyon olduğundan ve buna kumlama granülünün özgül ağırlığı da eklenince filtrasyon sisteminin önemi artmaktadır. Bunun bilincinde olan Alfatechnic farklı tiplerde kumlama odaları dizayn edip hayata geçirdiği için granüle ve toz yüküne göre tam basıncı ve debisini seçmektedir.

Kumlama esnasında operatör ile kumlanacak parça arasındaki net olmayan görüntüyü netleştirerek uygulama süresini uzatarak verimliliği artırır.

Alfatechnic filtrasyon sistemleri Avrupa standartlarına uygun tasarlanıp imal edilmektedir. Kumlama uygulaması sırasında oluşacak tozlu hava, uygun çap ve kalınlıklarda dizayn edilen hava kanalları ile filtreye getirilir Filtreden geçen temiz hava çevre bakanlığının ön gördüğü skalada atmosfere atılır. Filtrelere tutunan toz jet pulse veya vibrasyon ile hava kirliliğine veya kapalı bir kutuya taşınır. Bu uygulama otomatik olarak yapılmaktadır.

İlgili standartlar TS EN 60204-1 CE Sertifikalıdır.