Kumlama Holleri

Kumlama holleri kumlama zamanında maksimum verim ve istenilen yüzeyi elde etmek için tasarlanmış, çevreye duyarlı, aynı zamanda işletme maliyetlerini minimuma indiren projelerdir. Kendi içinde granül geri toplama, toz toplama, iklimlendirme sistemleri barındırmakta ve uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Her işletmenin ihtiyaçlarına göre tesisler değişkenlik göstermektedir. Değişkenlik gösteren kriterler;

Kumlanacak parçaların boyutları, kullanılacak granül, yönetmelikler, istenilen yüzey kalitesi, kumlanacak ve boyanacak ürünlerin adetleri ve kumlama hızları, boya uygulama formları vb. Tüm bu kriterlere bağlı olarak tesiste değişecek olan sonuçlar : tesisin ebatları, filtrasyon tipi, gritin geri toplanma şekli, satın alınacak granülün cinsi ve tane iriliği değişmektedir.

Kumlama tesislerimiz karbon çeliği, paslanmaz çelik, cam, beton, ahşap, plastik gibi ürünlerin pürüzlendirilmesi için kurulabilir. Her biri ayrı uzmanlık ve bilgi birikimi isteyen projelerdir.

Kumlama Holleri, kumlama zamanında maksimum verim ve istenilen yüzeyi elde etmek için tasarlanmış, çevreye duyarlı, aynı zamanda işletme maliyetlerini minimuma indiren projelerdir. Kendi içinde granülleri geri toplama, toz toplama ve iklimlendirme sistemleri barındırmakla beraber uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Her işletmenin ihtiyaçlarına göre tesisler değişkenlik göstermektedir. Tesisin ebatları, filtrasyon tipi, gritin geri toplanma şekli, satın alınacak granülün cinsi ve tane iriliği değişmektedir.

Kumlama tesislerimiz karbon çeliği, paslanmaz çelik, cam, beton, ahşap, plastik gibi ürünlerin pürüzlendirilmesi için kurulabilir. Her biri ayrı uzmanlık ve bilgi birikimi isteyen projelerdir.

Alfatechnic olarak proje ve üretim proseslerinize özel, kumlama tesisleri dizayn etmekteyiz.

  • Kalite ve uygunluk belgelerimiz ile tesisleriniz Alfatechnic güvencesi altındadır.
  • Alfatechnic Kumlama Tesislerinin toz emisyon değerleri Çevre Bakanlığı yönetmeliğine uygundur.
  • ISG Kanununa göre önlemler alınan tesisler inşa eden Alfatechnic, iş ve işçi güvenliğini ön planda tutmaktadır.

Alfatechnic’in kumlama tesisleri uzun ömürlü minimum işletme maliyetine sahip olmaktadır.